Trampkarze w Hiszpanii!!!

Dodane dnia 2009-04-20 21:56:07

W dniach 08-15.04.09 drużyna trampkarzy młodszych i starszych KS Clepardii uczestniczyła w turnieju piłkarskim zorganizowanym przez miasto Tordera k/Barcelony.
Organizatorzy zaprosili 160 drużyn z całej Europy, a młodzi zawodnicy Clepardii byli jedynym klubem z Polski. Drużyny były podzielone na 8 kategorii wiekowych.
Nasze dwie drużyny wystartowały w kategorii U-12 oraz U-14. Mecze rozgrywano 2x20min na 14-stu bardzo dobrze przygotowanych boiskach.

Drużyna trampkarzy młodszych prowadzona przez trenera Sieniawskiego w fazie grupowej zmierzyła się z drużynami:

Klidare / Irlandia – KS Clepardia 0:3
Tulon / Francja - KS Clepardia 2:1
KS Clepardia - Calcio / Włochy 0:3

Mecz o 9 miejsce:
KS Clepardia – Hellebaek / Dania 0:0 k / (4:2)

Drużyna trampkarzy starszych prowadzona przez trenera Patermana była rewelacją swojej kategorii wiekowej. Po trzech meczach grupowych zajmowała pierwsze miejsce w grupie wraz z drużyną Włoską – Calcio (typowaną na faworyta turnieju). O awansie z grupy zadecydował dramatyczny mecz pomiędzy obiema ekipami. Nasza ekipa by awansować potrzebowała zwycięstwa. Drużynie Włoskiej wystarczył remis gdyż miała lepszy bilans bramkowy. Jak to w piłce bywa, seria zmarnowanych sytuacji zemściła się na drużynie Włoskiej i na 4 min przed końcem meczu zawodnik Maciej Bałdo zapewnił awans Clepardii do najlepszej czwórki turnieju. W półfinale młodzi Krakowscy zawodnicy zmierzyli się z kolejną Włoską ekipą Torino. Po bardzo wyrównanym meczu zwycięską bramkę dla naszej drużyny strzelił Jakub Wcisło. W finale Przyszło się zmierzyć z Hiszpańskim Valladolid…
Finał rozgrywany przy mocno padającym deszczu toczył się jednak już tylko pod dyktando Hiszpanów. Ostatecznie drużyna trampkarzy starszych zajęła drugie miejsce w turnieju co jest nie wątpliwie dla nich wielkim osiągnięciem sportowym.

Faza Grupowa:

KS Clepardia – Belves / Francja 6:0
KS Clepardia – Ternat / Belgia 4:0
Toulon / Francja – KS Clepardia 0:5
Calcio / Włochy – KS Clepardia 0:1

Półfinał:

KS Clepardia – Torino / Włochy 1:0

Finał:

Valladolid / Hiszpania – KS Clepardia 6:0


Skład:
Włodarczyk, Klimczyk, Jach, Zając, Kuska M, Kuska Ł, Wandzel, Matuszczak, Batko, Kuczak, Wcisło, Motak, Głąb, Kulisa, Bałdo, Słupski, Kozłowski.
Trener: M.Peterman Kierownik: J.Zając

Podczas Turnieju nasi młodzi zawodnicy zwiedzali miasto Loret da Mar, Barcelonę oraz w drodze powrotnej Wenecję. Główną atrakcją jednak było wejście oraz zwiedzenie stadionu Camp Nou słynnej Barcelony.

Suder
clepardia.com - wszystkie prawa zastrzeżone, projekt i realizaja Bartłomiej Bułat